Buradasınız

“Vergi Uygulamalarının Dijital Dönüşümünde Veri Madenciliğinin Önemi” Başlıklı 2. Projemizin Eğitimleri Başladı

“Vergi Uygulamalarının Dijital Dönüşümünde Veri Madenciliğinin Önemi” Başlıklı 2. Projemizin Eğitimleri Başladı

Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)’nın 2018 Yılı Teknik Destek Programı Kasım - Aralık döneminde destek almaya hak kazanan “Vergi Uygulamalarının Dijital Dönüşümünde Veri Madenciliğinin Önemi” başlıklı 2. projemizin eğitimleri başladı.

Projemiz kapsamında 7 iş günü sürecek eğitimlerin ilk gününde Prof. Dr. Hüseyin Cenk ÖZMUTLU tarafından Veri Madenciliği konusunda eğitim verildi. Eğitimlerin ilk gününde Bursa Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı birimlerde görev yapan 70 Gelir Uzmanı ve Gelir Uzman Yardımcısı katıldı.

Bursa Vergi Dairesi Başkanımız Nuri KARAKAŞ eğitimin ilk gününe katılarak yaptığı konuşmada kamu kurumları çerçevesinde örnek bir proje hazırlandığını ve vergi uygulamalarının dijital dönüşümü konusunda öncü bir konuma geldiklerini belirtti. Gelişen ve dijitalleşen vergi dünyasına uyum sağlama açısından bu tarz eğitimlerin kurum çalışanlarımız için esas olduğunu vurgulayarak eğitime katılan çalışanlarımızın azami düzeyde fayda sağlaması temennilerini belirtti.

Eğitim sonunda Başkanımız Nuri KARAKAŞ, eğitime katılan tüm çalışanlarımıza eğitimi zenginleştirmek için 1 Mart 2019 basım tarihli en güncel “Tüm Vergi Kanunları”  adlı mevzuat kitabı hediye etti.