Buradasınız

''Vergi Uygulamalarının Dijital Dönüşümünde Veri Madenciliğinin Önemi'' Eğitimi Sertifika Töreni

''Vergi Uygulamalarının Dijital Dönüşümünde Veri Madenciliğinin Önemi'' Eğitimi Sertifika Töreni

Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanıp Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)’nın 2018 yılı Teknik Destek Programı Kasım Aralık dönemi değerlendirme sürecine göre “Uygulamaya Değer Nitelikte Proje” olarak destek almaya hak kazanan “Vergi Uygulamalarının Dijital Dönüşümünde Veri Madenciliğinin Önemi” projesinin eğitimleri tamamlandı.

15 – 25 Nisan 2019 tarihleri arasında 7 gün boyunca 56 saat süreli gerçekleşen eğitim programında İstatistik Bilimine Giriş, Temel İstatistik Kavramları, Hipotez Tezleri ve Basit – Çoklu Regresyon Tezleri, Veri Tabanı Sistemleri, Veri Madenciliğinin Önemi ve Yorumlanması, Vergi Mevzuatı ve Yönetime İlişkin E-Uygulama Sistemleri, Kamu Kurumları Açısından Veri Yönetimi, Veri Madenciliği Uygulama Alanları ve Gelir İdaresi Başkanlığı Otomasyon Uygulamaları, Vergi Mevzuatı Uygulamaları başlıklı konularda alanında uzman eğiticiler tarafından eğitimler verildi.

Eğitimlere katılıp başarı gösteren Bursa Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı birimlerde görevli 70 Gelir Uzmanı ve Gelir Uzman Yardımcılarına 30.04.2019 tarihinde Setbaşı Hizmet Binasında “Eğitim Sertifikası Takdim Töreni” düzenlendi.

Sertifika törenine Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ, Vergi Dairesi Müdürü Rafet GÜCCAN, Vergi Dairesi Müdürü Halil ŞENVER ile sertifika almaya hak kazanan çalışanlar katıldı.

Törende konuşma yapan Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ; Gerçekleştirilen eğitimlerin Vergi Dairesi Başkanlıkları içerisinde öncü rolü olduğunu belirterek ürettiğimiz verilerin istatiksel ve ekonometrik metodlarla ne anlamlar ifade ettiğini anlamaya yönelik bu eğitimlerin modern vergiciliğe uyum sağlama açısından değerli olduğunu belirtti. Projenin hazırlıklanmasından gerçekleşmesine kadar tüm aşamalarda görev alan çalışanlar ile bilgi birikimi ve tecrübeleri ile eğitime katkı sunan uzman eğiticilere teşekkür eden Başkanımız KARAKAŞ, çalışanlarımıza farklı bir bakış açısı kazandırmaya dönük bu tarz eğitimlerin devam edeceğini vurguladı.

Tören sonunda eğitimde başarı gösteren Gelir Uzmanı - Gelir Uzman Yardımcılarına sertifikaları verildi ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.