Buradasınız

29. Vergi Haftası Kutlamaları Kapsamında Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK'e Ziyaret Gerçekleştirildi

29. Vergi Haftası Kutlamaları Kapsamında Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK'e Ziyaret Gerçekleştirildi

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ, Grup Müdürü Nazmi SARAÇOĞLU, Grup Müdür Vekili Selim AKTAŞ, Gelir ve Kurumlar Vergileri Müdürü Halil ŞENVER, 29. Vergi Haftası Kutlamaları kapsamında Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK'ü ziyaret etti.

"Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır." diyerek verginin önemi hakkında konuşan Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK; "Ülkemizin her açıdan olduğu gibi ekonomik açıdan da çok daha ileri adım atabilmesi için vatandaşlarımızın kazancından ödemiş olduğu vergiler yeniden vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönmektedir. Devletin vatandaşlara karşı, vatandaşın da devlete karşı görevleri var. Devlet vatandaşa hizmeti götürürken, toplu yaşama disiplinini ortaya koyarken mutlaka harcamalar da yapmak zorunda. Bu yüzden devlet olgusuyla birlikte vergi olgusu da ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla devletin vatandaş üzerinde, vatandaşın devlet üzerinde karşılıklı hakları söz konusudur." diye konuştu.

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ ise Vali KÜÇÜK'e verdiği kısa brifing de; Bursa vergi tahsilatında bu yıl hedefin üzerinde vergi tahsilatının gerçekleştiğini belirterek Bursalı mükelleflerimizin kazançlarının vergisini ödemede örnek bir davranış sergilemekte olduğunu İfade etti.

Vali İzzettin KÜÇÜK, heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.